Nie porównuj siebie z innymi. Zawsze będą ładniejsi, zdrowsi, bogatsi. I co z tego? Czy będą szczęśliwsi? Nie! Twoje życie. Twoja sprawa. Na początek: uwierz w siebie! A potem wyciągnij dłonie po…. swoje szczęście.

Empatia, wiadomo, ładne, modne słowo. Możemy współczuć, rozumieć, pomagać, ale spójrz też czasem na siebie, jak na największe dobro. Najważniejsze ze wszystkich. Tylko Ty i tylko Ty. Zdrowa dawka egoizmu też jest potrzebna! To super, że potrafisz dostrzec problemy innych i szukasz lekarstwa na ich nastrój, ale skup się teraz tylko na sobie.

Ciesz się, że koleżance tak świetnie układa się w małżeństwie, że sąsiad znów kupił nowe auto. Ty za to masz dziś pyszną kolację, a za tydzień zobaczysz dawno niewidzianą rodzinę. Ciesz się z pozytywów, tych malutkich każdego dnia. Ty też masz fajne życie! Ty też możesz takie mieć… Pamiętaj, o sile i wartości człowieka nie stanowią pieniądze!

Nie czekaj na pochwały, nadejdą same… Teraz nie patrz na innych, a działaj sam. Nie myśl o kompleksach, a swoich atutach. To jaki osiągniesz sukces, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo wierzysz w siebie. Nie chowaj się do cienia. Masz takie samo prawo do szczęścia, jak my wszyscy. Bądź po prostu ambitna, pracowita i odważna.

Bądź dla siebie dobra. Bądź przyjaciółką samej siebie. Ty to dobro. Dobro to Ty. Potrafisz! Wsatawaj. Głęboki oddech i do dzieła. Szczęście sprzyja odważnym!

 fot. Pinterest

Podziel się

Facebook
Google+
http://aldonaszczygiel.pl/2014/06/trzecie-uwierz-w-siebie">
Twitter