Kochane, liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima! Cieszycie się? 🙂

Dziś w Karkonoszach była przepiękna pogoda. Lekki wiaterek i dużo słońca. Po południu wybrałam się do nieznanego mi dotąd lasu w pobliskiej wsi. Chciałam zobaczyć, jak liście pozmieniały swoją barwę, pozbierać kilka pęków na ozdobę. (Nie)stety złota jesień nieco się opóźnia, liście na drzewach jakoś mało kolorowe. Czułam się raczej, jakby to było późne lato….

 

 

Złota polska jesień jeszcze mnie w tym roku nie zachwyciła. Może w następny weekend?

Wśród bujnych traw leśnej drogi odnalazłam całkiem tajemniczą, niepozorną ścieżkę. Podążając krok w krok za moim sąsiadem całkiem przypadkowo pomiędzy drzewami odkryliśmy zalesione, łagodne wzgórze z olbrzymim krzyżem szczycie.

Jak się potem okazało, to Góra Trzech Królów (445 m n.p.m.) nazwana także Krzyżową Górą. Na szczycie granitowych skałek w 1838 roku wzniesiono pamiątkowy krzyż. Można na nim odczytać po niemiecku napis, z którego wynika iż obiekt został ufundowany przez króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Osiemnaście lat później odnowił go król Wilhelm IV, zaś w 1874 na nowo wzniósł go król i cesarz Wilhelm I.

 

U podnóża pomnika usytuowana jest ciekawa, kamienna altana, która zapewne miała służyć ochronie przed deszczem i wiatrem.

Tak naprawdę, wracałam już do domu zawiedziona, kiedy zobaczyłam to wzgórze… Mam szczęście, bo pobliskie tereny oferują nieskończoną możliwość wycieczek pieszych i rowerowych.
Dla zainteresowanych: pomnik w środku lasu znajduje się w Mysłakowicach. Co dziwne, Wikipedia o tym miejscu….milczy. Przyznam, że miejsce to jakoś zagadkowo mnie nastroiło. Czułam się bardzo niepewnie, fotki „cykałam” w pośpiechu, mając ochotę jak najszybciej opuścić las….

Korzystajcie z pogody, nim nadejdzie listopadowa plucha! Zadanie na ten tydzień: odwiedźcie pobliski las lub chociaż park by poszukać i pozachwycać się jesiennym barwami w blasku październikowego słońca…. Może Wy też natknięcie się w bliskim otoczeniu na jakieś miejsce o którym nie mieliście pojęcia? 🙂

Podziel się

Facebook
Google+
http://aldonaszczygiel.pl/2014/10/duchy-krolow-w-pobliskim-lesie">
Twitter