Witajcie w Nowym Roku! Oby ten 2015 był wyjątkowo szczęśliwy dla nas wszystkich! 

Z nowym rokiem kontynuuje serię Przykazań Arcadii :). Dla nowych czytelników lub zapominalskich przypominam, że doszliśmy na razie do czwartego punktu:

1. Nie narzekaj
2. Uwolnij myśli
3. Uwierz w siebie
4. Pielęgnuj przyjaźnie

Dziś przyszła kolej na piąte przykazanie: Wyraź wdzięczność! Zwykło mówić, że Nowy Rok to doskonała okazja do noworocznych postanowień. Pewnie nie jedna osoba ma już przygotowaną listę rzeczy do zrobienia, przygotowania, nastawienia się na „coś”, co ma poprawić nasze zdrowie, urodę, byt, ogólnie rzecz ujmując naszą obecną sytuację życiową.
Ja proponuję coś trochę na przekór: zrobienie czegoś, za co życie samo się nam odwdzięczy! Zastanów się i zrób skrupulatnie listę rzeczy za które jesteś wdzięczny. Działanie to samo ukierunkuje Twoje myślenie – na lepsze. Teraz możesz nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, że wdzięczność przynosi radość. Pomyślisz: jestem wdzięczna za np. nową pracę i co z tego? A to, że jeśli nauczysz się być wdzięczny za każdy drobiazg otrzymany od losu, zaczniesz przyciągać do siebie same dobre rzeczy.
Na początku minionego roku, z trudem i niechęcią założyłam, hmm można to nazwać „Skrzyneczką pamięci”. Do małego pudełka wrzucałam spisane na karteczkach „szczęśliwe momenty”. To nie było kupno samochodu czy wygrane na loterii! To były zwykłe drobnostki, typu: miły dzień w pracy, spotkanie z koleżanką, udane zakupy.

Z biegiem czasu, przyznaję, z roztrzepania zapomniałam wrzucać kolejne kartki. Po jakimś czasie, sprzątając półkę natknęłam się na skrzyneczkę z karteczkami i wiecie co? O każdym z tych „szczęśliwych momentów” całkiem już zapomniałam. Co zauważyłam? Poczułam ogromną wdzięczność! Za dobrych ludzi wokół, za miłe gesty i słowa. Ktoś postawił mi kawę, ktoś zaprosił do kina, ktoś inny poczęstował dobrym ciastem, a jeszcze inny powiedział komplement. Ile wspaniałych momentów dzięki ludziom – to im jestem wdzięczna za wszystko! Bo człowiek bez człowieka żyć nie może.

Może pomyślisz teraz: mi to nikt nic nie daje… Chcesz, żeby ludzie zaczęli Cię doceniać? Zacznij dziękować! Osoba doceniona chętniej da nam powody, byśmy mogli jej podziękować. „Dziękuję, że odkurzyłeś, dziękuję, że pożyczyłaś mi na bilet, dziękuję, że zrobiłaś mi śniadanie.” Małe – wielkie rzeczy.

Tylko od Ciebie zależy, jaką postawę w życiu wybierzesz. O wiele łatwiej jest narzekać, niż być wdzięcznym. Już dziś wybierz pogodę ducha, pochwalę i zadowolenie. Każdy z nas jest inny, ma własne cele i doświadczenia, ale każdy może stworzyć w myślach własną modlitwę dziękczynną. Taka mantra będzie wprowadzać nas zawsze w pozytywny stan, a o to przecież nam wszystkim chodzi…

A Ty za co Jesteś wdzięczna? 🙂 Pięknego, pierwszego w Nowym Roku, weekendu! ♥

 Fot. Zmienione z Pinterest

Podziel się

Facebook
Google+
http://aldonaszczygiel.pl/2015/01/piate-wyraz-wdziecznosc">
Twitter