Mam tak od zawsze. Za dużo pasji! Od dziecka interesowałam się olbrzymią ilością rzeczy…

Pamiętam małą bibliotekę na rogu do której często po drodze ze szkoły wpadałam po książkę. Bibliotekarka pytała: czym się interesujesz dziecko? I tu zaczynała się litania. Ciekawa świata pochłaniałam wszystko. Wypożyczałam książko o rasach psów, kosmosie, roślinach, sportowcach, wiersze, legendy, słowniki, bibliografie.
Koleżanki nigdy się ze mną nie nudziły :). Na łące, strychu, w szopie „otwierałam” szkoły i sklepy. Nigdy nie brakowało mi pomysłów do działania.
Podobno osoby o tak dużym spektrum zainteresowań mają trudności ze znalezieniem drogi zawodowej. Na moim przykładzie, wiem, że to prawda – mam pięć wyuczonych zawodów. Serce podpowiada mi co jest moim prawdziwym powołaniem, ale wciąż brak.. odwagi (?)
Zwykło się mówić: Rób to co kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia…. Niewiele osób ma to szczęście, a przecież nasza praca powinna być naszą pasją… Jesteś takim szczęśliwcem?

Z tego co wiem dużo ludzi ma generalnie problem z znalezieniem pasji. Wbrew pozorom, nie każdemu przychodzi to natychmiast, czasem trzeba się trochę „napracować” by ją odnaleźć. Jak sobie pomóc?
Ja zrobiłam kiedyś listę swoich zainteresowań. No sporo tego było :), ale uzmysłowiło mi, że zawsze dużo mówiłam i pisałam.Wiecie, jaką falę miłych wspomnień to przywołuje? Naprawdę polecam :).
Co najbardziej lubiłaś robić jako dziecko, nastolatka? Na pewno macie dużo talentów i umiejętności, z których na co dzień nie zdajecie sobie sprawy.
Czasem z wiekiem zainteresowania się zmieniają. Dopisz zatem do listy rzeczy, które obecnie najbardziej  Cię interesują. Jakie blogi czytasz najchętniej? Jakie strony zapisujesz w zakładki, co najczęściej „laikujesz”?
Gdy nadchodzi weekend, co robisz lub najbardziej chciałabyś robić? Dopisuj!
Im więcej czytasz, słuchasz, rozmawiasz masz większe szanse na jej odkrycie. Bywa, że trzeba latami pracować w kilkunastu różnych miejscach, by odkryć, co sprawiało nam radość, a czego nie znosiliśmy.

Skąd będziemy wiedzieć, że odkryliśmy prawdziwą pasję? O to się nie martw. Gdy znajdziesz właściwą drogę, natychmiast poczujesz, że to jest właśnie to! Ci, którzy mają odwagę stale rozwijać swoje pasje, częściej odnoszą sukcesy, mają głębsze więzi towarzyskie, z całą pewnością są szczęśliwsi.

Często bywa też, że tak naprawdę doskonale znasz swoją pasję, tylko robisz wszystko by odłożyć ją na dalszy plan. Największy błąd. Bez względu na wiek możesz robić, to co zawsze chciałaś. Niekoniecznie już zawodowo, ale z sensem traktować samą siebie. Zawsze lubiłaś tańczyć? Szkoły tańca stale organizują nowe kursy. Tango czy salsa? W dzisiejszych czasach wszystkiego można się nauczyć :). Zawsze podobał Ci się włoski? Przed wakacjami jeszcze zdążysz opanować podstawy! Jako dziecko uwielbiałaś malować? W czym problem? Bierz akwarele i leć na łąkę :). Piszesz wiersze? Szyjesz? A może gotujesz? Załóż bloga :). Dziel się z innymi…
Nigdy nie jest za późno! Mój znajomy, dusza- człowiek, ma ponad 70-lat i właśnie teraz odkrył w sobie pasję do… muzyki. Nagrywa i rozdaje kasety ze swoimi autorskimi piosenkami :). I co, powiesz, że na Ciebie to już nie pora?

Wyobrażasz sobie, przeżyć całe życie bez żadnego hobby? Uwierz mi, znam taką osobę. Nigdy nie interesowały ją moje zachwyty. Ostatnio spotkałam ją po kilku latach i zapytałam czy ma już jakąś pasję… Tak. Silne używki stały się jej sposobem na „radosny żywot”. Niespełnieni ludzie, często tak niestety kończą.
Szare, nudne, monotonne życie… chyba nie chcesz by Twoje takim było? Zacznij działać razem ze mną. Ja listę już mam, przemyśleń całe tony. Czas tylko na kolejne kroki. Twoja pasja może uszczęśliwić… uwaga… nie tylko Ciebie! 🙂

Nasze życie ma ograniczony czas, wykorzystaj je najlepiej jak potrafisz… Pasja uskrzydla! Dla ludzi z pasją nie ma rzeczy niemożliwych…

Podziel się

Facebook
Google+
http://aldonaszczygiel.pl/2015/03/szoste-znajdz-pasje">
Twitter