Jezioro Pilchowickie powstało 100 lat temu. Przepiękne miejsce jest “sercem” Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Idealne na letnie spacery…

Mieszkam kilkanaście kilometrów stąd i byłam już tu wiele razy, jednak ilekroć spojrzę na ten krajobraz robi on na mnie takie samo wrażenie.
To największy zbiornik wodny w Sudetach Zachodnich. Łukowa betonowa zapora jest drugą co do wysokości i powstania w Polsce. Pełni funkcje przeciwpowodziowe w regionie jeleniogórskim.

Zawsze było tu cicho i bardzo spokojnie. W minioną niedzielę jakże zdziwiłam się, widząc zapełniony parking. Cieszę się. Coraz więcej turystów odwiedza to miejsce.
Jezioro to wędkarski raj. Słynie z rekordowych okazów karpi, amurów i szczupaków. Nad brzegiem można tu spotkać bociana i jaszczurkę. Rzekę Bóbr często wybierają kajakarze, ze względu na doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Coraz prężniej działa tu także klub żeglarski “Horyzont”.
Wodny zbiornik otaczają piękne lasy, gdzie dominują dęby i sosny. Na ścieżkach wokół żyznych łąk często można spotkać rowerzystów. Miłośnicy turystyki pieszej na pewno będą zachwyceni… 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

Podziel się