W zwykłą niedzielę w niezwykłej wsi “potknęliśmy się” o Wysoki Kamień. Domiszcze wygląda niepozornie, a tyle w nim historycznych cudów…

Już od podwórka czuć tu magiczną aurę. Serdeczne przyjęcie zgotował nam groźnie wyglądający mieszaniec. Strachu na szczęście było tylko do pierwszego siarczystego buziaka, jakim potraktował nas pies pana domu.
Po chwili wyłonił się wysoki (nazwa zobowiązuje 🙂 mężczyzna z brodą w staromodnym stroju. Po niezbyt ufnym powitaniu mogliśmy obejrzeć posiadłość.
Wysoki Kamień to XVIII-wieczny dom z kamienia. Dawniej stacjonowała tu niemiecka gospoda Gasthaus zum Hochstein. Znana wśród berlińskich letników. Bardzo tu cicho i spokojnie. Obiekt otaczają wspaniałe panoramy gór. Raj dla miłośników ciszy, górskich wędrówek i… średniowiecza.
Gospodarze są artystami, wspólny język znajdą z nimi bez problemu wielbiciele sztuki.
Na parterze znajduje się galeria sztuki użytkowej, liczna ceramika, obrazy i roślinne grafiki.

Doskonale poczują się tu zwolennicy staroświeckich klimatów. Tak urządzona jest cała agroturystyka. Prawdziwa gratka tego domu czeka na nas bowiem… w piwinicy. Wejście i podwórze iście magiczne! Mieści się tu średniowieczna Taberna pod Minichem. Po przekroczeniu progu lądujemy w XII wieku. Urządzona zgodnie z duchem czasu karczma to miejsce biesiad, prezentacji i koncertów z muzyką na żywo….

Idealne miejsce dla osób szukających ciszy i zaspokojenia artystycznej duszy… ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

Podziel się