Jak ubrać się na sesję rodzinną? To chyba najczęściej zadawane mi pytanie przez klientów.
W sesjach dziecięcych puszczam wodzę fantazji, tworząc często bajkowe kadry. Na sesji rodzinnej też jest zabawa, ale stylizacje dobieracie do siebie, jak lubicie.

Będzie mi miło, gdy przed sesją skonsultujecie ze mną swoje ubiory ;). Wybrałam dla Was garść rad, które wierzę będą dla Was pomocne.

Klasyka rządzi

Im bardziej minimalistyczne ubranie tym lepiej. Bez nadruków, napisów, obrazków, postaci z bajek itp.
Najlepiej by ubiór rodziców pasował do dzieci kolorem i stylem.

Swoboda

Podczas sesji ważny jest Wasz komfort. Jeśli nie lubisz, nie nosisz na co dzień obcasów, lepiej postaw na klasyczne buty na płaskiej podeszwie.
Jeżeli wybierzesz się na sesję buduarową można zaszaleć 🙂 – na sesji rodzinnej masz czuć się dobrze i nierzadko gonić swoje dzieci 🙂 .
Nie ma być to ubiór formalny jak do sesji biznesowej. Pomyśl prędzej, jak ubralibyście się na rodzinny piknik? W każdym razie nie stresuj się, bo to nie egzaminy. Sesja jest zabawą 😉

Kolory

Najlepsze są zawsze neutralne kolory. Najlepiej stonowane, delikatne. Powinny ładnie ze sobą współgrać.

Dopasowani kolorystycznie będziecie wyglądać uroczo. Jeśli przykładowo wybieracie granat i twoja sukienka będzie granatowa, zadbaj o to, by dodatki partnera i dzieci były w zbliżonym kolorze.
Lubię połączenie dwóch kolorów np. bieli z beżem, jeansem, szarości z różem. Dobierajcie je ostrożnie, najlepiej nie przekroczyć trzech.
W zależności od pory roku dobieramy zawsze kratę, czerwienie (jesień- zima), a kolory bardziej jaskrawe: jasny żółty, zielony pasują bardziej pod lato.

Nie musicie ubierać się tak samo! Dobrze by wszystko mieściło się w tej samej palecie barw.

Wizaż

Zastanów się też, jak chciałabyś abyście wyglądali na zdjęciach. Czy stawiasz na romantyczność, czy wolałabyś wyjść bardziej odważnie. I tak dopasuj (poza ubraniem) swoją rodzinę. Tylko od Was zależy, czy dziewczynki będą w rozpuszczonych włosach czy warkoczach. Być może wolisz wystawne koki… jeśli chciałbyś zapamiętać siebie (lub dzieci) na zdjęciach w ten sposób, czemu nie!
Lekki makijaż dla mamy zawsze wskazany :). Puderniczka pod ręką jeszcze nikomu nie zaszkodziła 😉

Dodatki

Osobiście uwielbiam kapelusze! Ładnie wyglądają też wszelkiego rodzaju szelki, muszki, apaszki. Jeżeli chodzi o biżuterię, preferuję minimalizm. Na pewno ładniej będziesz wyglądać z jednym wisiorkiem niż obwieszona łańcuszkami. Oczywiście jeżeli chcesz wystąpić w ulubionych koralach nie ma problemu 😉 . Może masz jakąś broszkę czy kolczyki – bezcenne rodzinne pamiątki, śmiało zabierz je.

Sesje rodzinne nie są u mnie stylizowane, zatem Twoja dowolność jest jak najbardziej na miejscu. Klientom zawsze powtarzam, że zawsze lepiej mieć ze sobą więcej, niż mniej rzeczy, by mieć większy wybór.

Pamiętajcie, najważniejsze i tak będą Wasze relacje, emocje! Zatem strój nie może niczego “przysłaniać”, bo gra tu rolę drugorzędną, jednak warto dostosować się do powyższych zasad by zdjęcia były pięknie dopracowane w każdym calu.
W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze mną, razem na pewno coś dobierzemy. 😉 Do zobaczenia! ♥

 

Related Post

Podziel się