Szkoda, że święta tak szybko mijają i że są tylko raz w roku… Zawsze, nawet pomimo przeciwności losu, staram się dostrzec ich magię i radować się z każdej świątecznej chwili. 

Dla mnie nie ma dwóch takich samych świąt. Żadne nie są podobne do poprzednich. Każde są inne, każde wyjątkowe. W tym roku po raz pierwszy byłam panią domu w naszym maleńkim mieszkanku, więc chwil tych nie zapomnę długo…

Doczekałam się wymarzonego drzewka :). Ozdoby na nim nie są przypadkowe. Nie miałam żadnych, więc zaczęłam je zbierać na wiele tygodni przed świętami. Bombki pochodzą z targu staroci, małe laleczki są moją bezcenną pamiątką z mazowieckiej choinki babci, mikołajki z domu rodzinnego mojego M., a aniołki i koralikowe łańcuchy od przyjaciół.

Czy wiecie, że w wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste jest uważane za symbol życia i odradzania się?

Choinkowe łańcuchy mają wzmacniać więzi rodzinne i chronić przed kłopotami, a aniołki to opiekunowie domu.

Jabłuszka mają zapewnić zdrowie i urodę. Według wierzeń kościelnych symbolizują również rajską jabłoń.

 

Gwiazdka na czubku to pamiątka gwiazdy betlejemskiej oraz znak mający pomagać w powrocie członków rodziny przebywających poza domem.

 

Dzwoneczki choinkowe według wierzeń oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia w rodzinie.

W moim domu nie brakuje elementów ze świata baśni :). Elfy według wierzeń to pomniejszone bożki natury i płodności. Mojego “uszatka”, który wygląda rodem ze skandynawskiego lasu uszyła dla mnie Kasia z Baśniowego Domu.

 

Motyw renifera zdominował moje święta :). Ta biała poszewka od Ani z Od Inspiracji do Realizacji czekała w szafie na debiut prawie dwa lata…

 

Marzyłam o świętach w biało-czerwonych barwach i …. ten piękny świąteczny wianek z Greendeco udało mi się wygrać w rozdaniu u Agatki z Tak Po prostu Dom.

 

 

 

Na osłodę pierwszych świąt w nowej chatce dostałam niespodziankę – pierniczki od Iwonki z Łąkowa.

 

 

 

Warto pamiętać, że oświetlenie choinkowe miało wskazywać na Chrystusa, który przyszedł na świat jako “światło dla pogan”.

 

Nie mogło zabraknąć najważniejszego Jubilata. Maleńki Jezusek to źródło życia, niesie nam nadzieję na odrodzenie i życie w niebie…. ♥

 

Related Post

Podziel się