To będzie sesja na Marsie! – zawołałam do moich modelek gdy dotarłyśmy na miejsce. Otaczający nas rudobrązowy piasek, woda i kamienie podbijające ten efekt w słońcu robią wrażenie.
Dookoła pustka, cisza, dwie – gotowe na wszystko 🙂 – siostry i ja niewyżyta z aparatem. Musiało wyjść kosmicznie 😉

Droga od parkingu zaczyna się niewinnie, dróżka jak dróżka, chwila spacerku Rudawskim Parkiem Krajobrazowym, las jak las ktoś powie, cisza, co krok świergot ptaszka, ewentualnie paskudna żmija pod nogami (o dzięki Panie, że nie spotkałyśmy 😉 ). Po kilku minutach pogaduszki leśną ścieżką – lądujemy. Dosłownie – bo wokół tylko my i ta pomarańczowa „planeta”. – Ależ tu klimat! Aż się paliłam do zdjęć. Gdy dziewczyny zeszły się przebrać obiegłam całe jeziorko. Z Każdej strony wygląda inaczej, z każdej przybiera nieziemskie oblicze.

Co za fascynujące miejsce!

Kolorowe Jeziorka to cztery stawy położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym na terenie wsi Wieściszowice. Jeziorko Purpurowe, Błękitne, Żółte i Zielone wyglądają jak najprawdziwsze cuda natury.
Swoje niesamowite barwy zawdzięczają dawnym niemieckim kopalniom. Niegdyś eksplorowano tu siarkę i piryt. Gdy kopalnie zniknęły woda zalała dawne wyrobiska i wypełniła dziury tworząc fenomenalne tereny.

Kochani warto się tu wybrać. Magia niespotkanych barw podkręci Wasze zdjęcia 😉 . Znów potwierdza się teza, że to natura maluje najpiękniej!
Otaczające wody skalne tunele mienią się kolorkami, a dodatkowo odbijając się w wodzie tworzą niesamowite efekty – świetlnych refleksów. Starałam się Wam pokazać to na poniższych fotografiach 😉 .

Nie zabraknie nam kolorów i urozmaiceń terenu. Każde jeziorko jest inne! Znajdują się na różnych wysokościach. Droga wiedzie przez uroczy lasek, gdzie również co krok można zrobić atrakcyjne fotki.

Błękitne jeziorko jest chyba najbardziej popularne i jak dla mnie to najpiękniejsze! Kolor zmienia się wraz z porami roku, my w czerwcu podziwiałyśmy intensywny turkus. Widoki aż proszą się o wyciągnięcie aparatu.

Trafić tu można także na dawne sztolnie, nie są one jednak zabezpieczone i nie powinno się do nich wchodzić.

Dodatkowo urwiste ściany dawnego wyrobiska stanowią ciekawe tło do zdjęć portretowych. Leśne i kamieniste ścieżki mogą być lekkim wyzwaniem. Trzeba pamiętać, by zachować bezpieczeństwo i wędrując trzymać się z dala od krawędzi.
Podsumowując dokładam jeszcze garść najpotrzebniejszych wieści, a w galerii zamieszczam zarówno zdjęcia otoczenia, jak i efektów mojej sesji z rusałkami 😉 .

Jakie sesje?
Uszczęśliwieni będą tu fotografowie krajobrazu, ale także wszyscy amatorzy, którzy lubią „chwytać” tzw. kolorowe widoczki.
Wspaniałe, zarazem bardzo oryginalne jest to miejsce na sesje ślubne lub/i narzeczeńskie. Kolor wody jak na Malediwach może nieźle „namieszać” w kadrze 🙂 .
Ciekawe miejsce na wszelkiego rodzaju sesje kobiece, myślę, że i akty (w tygodniu raczej pustki – my nie spotkałyśmy nikogo).
Pomysłów nie zabraknie też każdemu, kto trudni się portretami. Mniej polecałabym na sesje dziecięce, ze względu na niezbyt bezpieczne szlaki, wysokości i bliskość wody.

Czy płatne?
Wstęp na teren Kolorowych Jeziorek jest bezpłatny. Jeżeli chcemy wykonać sesję – i tu uwaga: za sesje ślubna pobierana jest opłata u parkingowego w wysokości 100 zł, podobnie rzecz ma się przy kręceniu scen do filmów czy teledysków.

Czy bezpieczne?
W pierwszym jeziorku można zamoczyć stopy (tak jak moje modelki), ale nie zaleca się kąpieli w żadnym z nich.

Udogodnienia:
Duży, monitorowany parking, pole namiotowe i campingowe. W sezonie można posilić się w punkcie gastronomicznym.

Dojazd:
Najlepiej kierować się na wieś Janowice Wielkie, skąd znaki kierunkowe podpowiadają nam drogę prosto do Wieściszowic. Z Jeleniej Góry do Kolorowych Jeziorek jest ok. 30 km, z drugiej strony od Wrocławia niespełna 100.

Wspaniałe i oryginalne fotomiejsce! Na pewno nie zawiedzie się żaden profesjonalista, ani ktoś kto kolorami chce urozmaicić swoją galerię na Instagramie 😉 .
Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jak podoba się Wam taka forma artykułu, bowiem szykuję już dla Was kolejne warte odwiedzenia miejsca, gdzie zrobicie Magiczne zdjęcia! 🙂 ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

Podziel się