Tu powstają klimatyczne zdjęcia! Zabytkowy pałac położony jest we wsi Staniszów, w powiecie jeleniogórskim.
Pierwotnie był to renesansowy dwór wzniesiony prawdopodobnie w II poł. XVI wieku. Dziś ten stylowy obiekt przyciąga swoim urokiem rzesze miłośników zabytków.

W samym pałacu, w sali balowej i kawiarni miałam okazję wykonać dużą sesję modową w lutym br. (Link przyp.)

Tym razem w piękne, jesienne południe wybrałam się na spacer z aparatem do przypałacowego parku, który jest jednym z pierwszych założeń parkowych w stylu angielskim na Dolnym Śląsku.
Przepiękne miejsce. Oczarowało mnie o tej porze roku. Liczne skałki, piękne drzewa, a na ziemi całe kopy liści jak świeżo malowanych na różowo, czerwono i żółto.
Pierwsze kadry z sesji w tym miejscu pokazałam Wam już w artykule: Dwie wizje, jedna sesja.

Najpierw fotografowałam Ami na tarasie i schodkach, a potem wśród drzewek, szukając wciąż idealnego światełka i momentu. Rajskie kamienie i gałęzie zainspirowały mnie do stworzenia nowej opowieści o Aniołach.
Gdy zobaczyłam fontannę z aniołkiem wyobraźnia jeszcze bardziej popuściła wodze. Modelka mogła zatańczyć, a także nieco „postraszyć” przy tryskającej i szumiącej lekko wodzie…

Wspólnie odpoczęłyśmy też na wielgachnych fotelach ułożonych na środku polany 🙂 a, następnie udałyśmy się przed samo wejście do pałacu. O tej porze roku jest bardzo ładnie ustrojone w chryzantemy i dynie. Te dodatki, czerwone drzwi i ozdobne balustrady okazały się świetnym tłem do naszych zdjęć.

Czarujące miejsce i park stwarzające doskonałe warunki zarówno do odpoczynku jak i fotografowania. Mam nadzieję niebawem znów wrócę tam z aparatem. Tym razem… zimą?

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

Podziel się