Ho, Ho, Ho! Wracam na bloga z pochyloną głową. Ostatnie miesiące pochłonęła mnie nowa praca i czas znajdywałam jedynie na Instagram, który sama zawsze krytykowałam, że tam to tylko wszystko szybko i na teraz. Nigdy nie polubię tych mediów bardziej niż poczciwe blogowanie. Koleżanka kiedyś zapytała mnie: Czy zawsze będę prowadzić bloga? Jasne, że tak 😉 Póki mogę i lubię pisać, a nader wszystko lubię kontakt z Wami, to czemu nie?

Zimowe zdjęcia

Moja ulubiona pora roku ~ Jesień uciekła mi pomiędzy palcami jeszcze szybciej, niż zwykle. Nie udało mi się nawet wybrać na dłuższą jesienną sesję. Aparat zarósł kurzem.
Na początku magicznego grudnia, piękna znajoma namówiła mnie na zdjęcia jej synka, a ja ochoczo, choć z małymi obawami zgodziłam się, bo choć porzuciłam na kilka miesięcy fotografię, to nie chcę porzucić jej na stałe.

Jak się okazało, naszą jedyną „przeszkadzajką” był gęsto padający śnieg, ale większość moich pomysłów udało się zrealizować. Jace, mój model wcielił się w postać zimowego królewicza, chłopca z bagietkami, zagubionego wędrowca i oczywiście, co uwielbiam… świątecznego elfa 🙂
Efekty, jak zawsze zostawiam do oceny Wam i zapraszam na relacje na IG i Fb.

Zostań Aniołem

Końcówka roku to szczególny czas przemyśleń i podsumowań. Czy to tak ważne, co osiągnęliśmy? Ważne, jak wiele dobrego uczyniliśmy!

Ty też możesz zostać Aniołem! Jeszcze teraz przed świętami!

Internet pęka od błagających o pomoc. Zamiast większej ilości ciast na stole czy przepłaconego prezentu możesz: zafundować obiad seniorowi, wspomóc miejscowe schronisko dla zwierząt, wylicytować choćby drobny przedmiot na aukcjach charytatywnych (pełno ich na allegro i Fb), odwiedzić portale ze zbiórkami, gdzie potrzebne są fundusze do walki z chorobami, rehabilitacje po wypadkach, odbudowy zniszczonych domostw i wiele innych. Wybierz sam/a przy której mocniej zabije ci serce.

Jeśli nie możesz wspomóc choćby drobną kwotą, pomyśl komu i jak możesz teraz pomóc. Samotny sąsiad, któremu trzeba zrobić zakupy, koleżanka, która teraz choruje i wiesz, że zostanie bez pierogów na święta. Masę ludzi przebywa obecnie na kwarantannach. Ilu z nich ma psy! Taki spacer może być na wagę złota, z korzyścią nie tylko dla psiaka 🙂 Nie zapomnij o Wigilii, na pewno znajdziesz miejsce, dla kogoś, kto czeka chociaż na samo zaproszenie. Z doświadczenia wiem, jak wiele może zdziałać w samopoczuciu drugiej osoby to słówko: zapraszam!

Przyznaję. Mam fioła na punkcie świąt Bożego Narodzenia i unikalnych ozdób. Stale dokupuję nowe, wyszukuję starych, ciekawych, mało znanych pocztówek, bombek, figurek.
W tym roku postanowiłam nabyć mniej, a za zaoszczędzone pieniądze jeszcze więcej pomóc. Razem z koleżankami pisarkami ze Skrzydlatych Piór zrzuciłyśmy się na paczkę dla potrzebującej Zosi, wygrałam kilka licytacji w szczytnych celach i zrobiłam coś jeszcze, o czym wiem już tylko ja 🙂 Proszę, dzielcie się dobrem, zawsze znajdzie się coś, co możecie podarować drugiemu człowiekowi.

Jest tyle do zrobienia 🙂 ,ale jeszcze więcej można dać. 😉

Opowiadanie i książka

Zimowe i świąteczne wieczory sprzyjają relaksowi, jeśli jeszcze nie czytaliście zapraszam serdecznie na opowiadanie owiane zapachem cynamonu i gorących ciasteczek 🙂 ~> Pedełko pierniczków.

Tymczasem po cichutku za kulisami bloga powstawało moje debiutanckie dzieciątko ~ moja książka! Na początku przyszłego roku będę mogła opowiedzieć więcej, tymczasem spieszę zdradzić Wam po krótce, bo tak miło zaskoczyliście mnie ostatnio serią pytań o jej wydanie 🙂

Co to za książka?
To historia szczera. Bez lukru.
Mój bohater nieoszczędzany przez los, podejmie próbę odnalezienia jedynej żyjącej osoby dla której kiedykolwiek coś znaczył. Mimo młodego wieku i ciężkiej sytuacji zawalczy o szczęście.
Co odkryje po drodze? Czy odwaga i miłość wystarczą?
Będzie to opowieść o naprawdę wielkiej sile charakteru. Wierzę, że poruszy Wasze serca! ♥

Z życzeniami

Kochani, w blasku choinki życzę Wam niepowtarzalnych przeżyć duchowych, ciepłej ręki bliskiego i szczerego uśmiechu ukochanych osób.
Niech nadchodzące święta będą okazją do wytchnienia i refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze ♥
Bo to taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień który liczy się od zmroku…

Related Post

Podziel się