Ile magii kryje się w tym spojrzeniu! Wiesz, że Oliwka w wieku sześciu lat na nowo uczyła się chodzić? Okrutny guz chciał zabrać wszystko, ale nie podała się! Jest sprawna, pełna życia i wigoru.

W Oliwki życiu już dość lęków, cierpienia, szpitali, leków, kroplówek i łez. Miało być kolorowo, ciepło, radośnie! I jest! ♥ Piękna ona moim okiem w: różanym ogrodzie, na łące pełnej chabrów, w pałacowym parku i zielonych zakątkach lasu.

Ta wspaniała nastolatka emanuje radością życia, której mógłby pozazdrościć jej niejeden ponuras. Cała rodzina od kilku lat żyje w ciągłym stresie i lęku o życie. Nie poddają się, są razem i mogą wszystko! Oliwka, jej rodzice i rodzeństwo wspierają się nawzajem w tym trudnym doświadczeniu, jakim jest choroba nowotworowa.

Trudna walka kosztowała Olisie już wiele zdrowia, nerwów, włosów i straconych beztroskich lat… których nie da się cofnąć.

Przeszła zarówno chemioterapię, jak i radioterapię. Miała porażanie ciała, a lekarze nie dawali jej więcej niż 10% szans na wyleczenie. Mimo wielu przeciwności Oliwka dała radę! Porażenie ustąpiło, a ona nauczyła się na nowo chodzić i biegać.

Każde kolejne badanie to ogromny stres. Na szczęście nastąpiła stabilizacja i regres choroby. Dziewczynka mogła wrócić do szkoły, spotykać się z przyjaciółmi i robić wszystko na co ma ochotę. Uwielbia malować, rysować, szyć na maszynie i jak się okazało…. także pozować 😉

Już od początku sesji trema mojej modelki szybko minęła. Na szczęście (choć może nie zawsze 😉 ) buzia mi się nie zamyka, toteż dziewczynka zaczęła się uśmiechać i wyczekiwała cały czas moich nowych pomysłów.

Traktuje osobę pod drugiej stronie z wyczuciem i przeżywam całą sesję dogłębnie, razem z nią. Buduje to więź, dzięki czemu efektem finalnym naszych spotkań są zdjęcia pełne magii. ♥

Oli marzy o powrocie do figury sprzed kuracji lekami sterydowymi i wycieczce do Grecji. Kochana, jeszcze raz dziękuję, że podarowałaś mi tę cząstkę siebie, że mogłam Cię poznać, fotografować. Jesteś taką dzielną dziewczyną. Niech twe marzenia spełnią się jak najszybciej! Zdrowiej prędko 😉

* Powyższe zdjęcia to kontynuacja mojego projektu fotograficznego pt. Życie jest cudem. Życie to magia. Pierwszą część i opowieść pięknej Gosi możecie poznać pod tym – linkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

Podziel się