Gdy tylko zaczęłam fotografować dzieci wiedziałam, że jedna z najsłynniejszych bajek świata musi zostać przeze mnie zobrazowana. Wspaniała opowieść o sprawiedliwym losie, szczęściu, magi…

Baśń pt. Kopciuszek autorstwa Braci Grimm zna chyba każdy :). Tytułowa bohaterka pomimo ciężkiej pracy nie przestaje marzyć o szczęściu u boku ukochanego. Dzięki pomocy wróżki uczestniczy w królewskim balu, a przystojny książę uraczony jej urodą nie odstępuje jej na krok. Magia trwa jednak tylko do północy, młoda dziewczyna musi uciekać do domu… Chłopak wraz ze służbą królewską rozpoczyna poszukiwania Kopciuszka wraz ze zgubionym przez nią bucikiem.

Śmiało wsunęła nóżkę w pantofelek szklany. I, o dziwo! Wszedł – i nadał się wyśmienicie. Zdziwiona i od złości prawie od zmysłów odchodząca macocha i siostry przyrodnie musiały patrzeć bezsilnie, jak zabiedzony Kopciuszek, to nieszczęsne, wzgardzone przez nich dziewczę, wsiada do karety i jak ją powieziono na ślub z królewiczem. Ślub ten odbył się niebawem, a młodzi małżonkowie byli najszczęśliwszymi na kuli ziemskiej.

Bohaterką baśni jest wrażliwa o dobrym sercu młoda dziewczyna. W tę rolę wcieliła się u mnie pięcioletnia Jagódka. Jak opowiada jej mama, dziewczynka jest bardzo delikatna, a jednocześnie zaradna, stale uśmiechnięta, czuła i towarzyska. Idealna malutka modeleczka zachwyca urodą.

Niezastąpionym rekwizytem był tu zegar. Wybrałam ten najpiękniejszy: wielki, antyczny, stuletni (!), który wypożyczyłam z zaprzyjaźnionej galerii sztuki. O cudne stroje zadbała mama naszych bohaterów, zdolna Marta z firmy Matoja.

Jako jej kompan, wystąpił Tomek – jej starszy brat. Uwielbia pozować do zdjęć :). Jest naprawdę uroczy i utalentowany.

W mojej wersji Kopciuszka, to chłopiec ma biedniejszy strój, a dziewczynka jest od początku bogato wystrojona. Na tym właśnie polega wspaniała zabawa fotografa, gdy zechce, każdą opowieść może tworzyć na nowo… Zwłaszcza gdy ma się tak znakomitych modeli.

Sesja tak bardzo mi się podoba, że myślę, nie po raz ostatni zainspiruję się tą wspaniałą ponadczasową opowieścią…. ♥

 

 

 

Related Post

Podziel się